2024 kik 01

Az Országos Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága (ORFK-OBB) 29. alkalommal rendezte meg a Kerékpáros Iskola Kupa elnevezésű közlekedésbiztonsági vetélkedőjét. A verseny döntőjét vármegyénk bonyolította le Miskolcon május 8-10. között. Vármegyénket Kunder Fábián, iskolánk 7.a osztályos tanulója képviselte. A döntőn résztvevő diákoknak kerékpáros Kresz elméletből, ügyességből és szabályosságból kellett összemérni tudásukat.
Első nap zajlott a kresz elméleti verseny, melyben Fábián (jobb időeredménnyel, mindössze 1 hibaponttal) első helyen végzett a fiúk között. A délutáni szabadidős program keretében ellátogattunk a Bükki Csillagdába, ahol páratlan élményekben volt részünk.
Második nap először egy nagyon technikás kerékpárügyességi pályát kellett teljesíteni a versenyzőknek. Ezt követően pedig a miskolci forgalomban kellett kerékpárral közlekedni. A kerékpárosokat követő autóból a pontozó bíró rádión keresztül (headset) irányította a gyerekeket. A kapott utasításokat a legjobb tudásuk szerint, szabályosan és haladéktalanul kellett végrehajtaniuk.
Nagyon büszkék vagyunk az elért eredményre, ugyanis Kunder Fábián az egyéni összetett versenyben 5. helyezést ért el. Csapattársával (Klima Lea- Encs) a vármegyék versenyében pedig a 3. helyet szerezték meg.

Felkészítő pedagógus: Bartháné Kunráth Ágnes

2024 kik 02

Iskolánk tanulói méltón „ünnepelték” ezt a jeles környezetvédelmi napot. Balázsi Péter – a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának munkatársa – ezen a napon is sok érdekes és változatos tevékenységgel lepte meg diákjainkat.
Az iskolakertünk melletti ligetes területre 6 db madárodú kihelyezésére került sor. Mindezek mellett Péter mesélt a gólyák életéről, a gyerekeknek ezek alapján kellett sorba rendezni a madarak életciklusáról szóló képsorozatot. A nagyobbak maguk találhattak ki történeteket a településünkön is szép számban élő gólyapárokról. Szó esett még egyéb védett állatokról is, amelyekről puzzle-t raktak ki a gyerekek. Tartalmas és vidám napot zártunk.
Külön köszönettel tartozunk Vályi-Nagy Zoltánnak a madárodúk előkészítéséért és Kiss Cintia pedagógiai asszisztensüknek a napi program koordinálásáért.

KÉPEK

BKÁ

2024. február 29-én rendezte meg intézményünk a XXXII. Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny házi fordulóját, melyen a 6. évfolyamos természetismereti szakkörre járó, érdeklődő diákok vettek részt. Az első három helyezett tanulót az Alapítvány Mezőkeresztes Iskolájáért iskolai alapítvány segítségével beneveztük a vármegyei döntőre.
A megmérettetést 2024. április 26-án, pénteken 10 órától rendezték meg Miskolcon, a Csanyik-völgyben, a Csanyiki Erdészház Erdészeti Iskolájában.
A résztvevők üdvözlése és a technikai tájékoztató után kezdődött a feladatlapok kitöltése. Az iskolai fordulóhoz hasonlóan itt is változatos feladattípusokat kellett megoldania a diákoknak. A természettudományi órákon tanultak mellett kérdések „hangzottak” el 2024 Év madaráról, fájáról, Kaán Károly életéről, munkásságáról. De ismerniük kellett a Fertő-Hanság és a Körös- Maros Nemzeti Park természetvédelmi értékeit, ritkaságait.

Házi forduló eredményei:
1. hely: Kerekes Luca