Október 21 –én a 6. évfolyamos tanulók színvonalas műsorral emlékeztek meg 1956. október 23 –áról.
Délben az intézmény sportcsarnokában látványos díszletek között elevenedtek meg a forradalom fontosabb eseményei. A korhű zenei aláfestés és az odaillő öltözet ámulatba ejtette még a legkisebbeket is.
Figyelemmel kísérhették az ’56 –os pesti srácok hőstetteit és megérthették a múlt üzenetét.
Nemcsak szavakkal, hanem tánccal és megkapó énekkel is közvetítették az ünnep  hangulatát.
Több hetes összehangolt felkészülés eredménye volt az elkészült  produkció, amit a gyermekek és pedagógusok közösen formáltak egésszé.

Szereplők: 6. évfolyam tanulói
Felkészítő tanárok: Kalivodáné Fekete Eleonóra, Oroszné Nagy Tünde, Tóth Melinda, Zachar Emilia külön köszönet a hangosításért Stenger Károly tanárúrnak.