2016. március 31-én rendezték meg a már hagyományos Mini nyelvvizsgát Mezőnyárádon. A megmérettetés célja, hogy a hetedikes és nyolcadikos tanulók éles helyzetben próbálják ki, milyen egy szóbeli nyelvvizsga. A Mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola két angoltanára évek óta vállalja, hogy próbára teszi, hogyan kommunikálnak és beszélnek képekről angol nyelven a versenyzők.
Minden évben szép eredményeket érünk el, büszkék lehetünk tanulóinkra. Idén két nyolcadikos vállalkozott a kihívásra, Juhász Dóra 8. a, és Györki Anett 8. b osztályos tanulók. A mezőny nagyon erős volt, a zsűri értékelése szerint minden résztvevő középiskolások szintjén szólalt meg angolul.
Juhász Dóri az elérhető 40 pontból maximális pontszámot ért el, így első helyezett lett. Anett 36 pontot kapott, ami szintén kiemelkedő teljesítmény.
Ezúton is szeretnék gratulálni nekik, nagyon büszke vagyok rájuk!
Bezsák Eszter
angoltanár