A Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola hetedikes tanulói és kísérő nevelői 2016. szeptember 26-tól 29-ig részt vettünk az EMMI pályázat által támogatott Határtalanul program keretében Erdélyben, ahová Otthonról hazamentünk.

Megismertük Nagyvárad nevezetességeit, Nagyszalontán bekukkantottunk az Arany portára,

a Csonka toronyban érdekes magyar órán vettünk részt, majd a központi parkban megkoszorúztuk Kossuth Lajos szobrát.

Ellátogattunk Aradra a Vesztőhelyre, ahol leróttuk kegyeletünket. Ezután megnéztük a város főbb nevezetességeit.

Meglátogattuk a Böjte Csaba által létrehozott Szent Ferenc Alapítvány két gyermekotthonát. A gyermekotthon lakóit műsorral, s apró ajándékokkal köszöntöttük.

Utunk során ellátogattunk Bethlen Gábor szülőhelyére Marosillyébe, ahol filmvetítés és rendhagyó történelem óra keretében megismertük a nagyfejedelem életútját.

A Kőműves Kelemen balladájának felelevenítése után megcsodáltuk a dévai várat is. Vajdahunyad várát egy feladatsor segítségével önállóan térképeztük fel.

A bukovinai székelyek egykori életéből ízelítőt kaptunk Csernakeresztúron.

A Tordai hasadékban a túrázás közepette hallgathattuk Szent László legendáit is.

Az utolsó napon látogattunk el Erdély ősi történelmi fővárosába Gyulafehérvárra.

A nap késő délutánján érkeztünk Erdély kapujához, a Király-hágóhoz, ahol kicsit megálltunk, hogy még egyszer jó mélyen beszívjuk a friss erdélyi levegőt. Fájó szívvel léptük át a román-magyar határt, s sajnáltuk, hogy véget ért a csodálatos élménygyűjtés, s egyben bizakodtunk, hogy egyszer újra visszatérünk ide.

Kirándulók