2013. június 8 -án ballagtak el a Kossuth Lajos Általános Iskola tanulói Mezőkeresztesen. A gyermekek a műsor kezdetét jelző csengőszó után, énekelve járták körbe régi, megszokott tantermeiket és az iskola virágokkal feldíszített udvarát, amíg a kézilabdapályán felállított színpadhoz nem értek. A ballagók 25 perces műsora után, amelyben mindannyian szerephez jutottak, a hetedikesek elbúcsúztatták a nagyokat, majd a 8. osztályosok nevében Szél Kristóf köszönte meg az itt töltött időt. Kirnyák András intézményvezető rövid ünnepi beszédét követően került sor a jól sportoló és tanuló, valamint az aktív közösségi életet élő tanulók jutalmazására. Oklevelet kaptak a szülői munkaközösség legaktívabb tagjai is. A műsor zárásaként énekelve, tele virágokkal vonultak vissza az osztálytermükbe.