Mezőkeresztesen a Kossuth Lajos Általános Iskolában február 14-én tartották az alsó tagozatosok farsangi bálját az iskola alapítványának és a diákönkormányzatnak a szervezésében.
A programok a műsorismertetés és a zsűri bemutatása után a 3. osztályosok nyitóműsorávala hercegi pár bevonulásával kezdődött el. Ezután vonultak fel a csoportos és egyéni jelmezesek. A négy tagú zsűrinek – Gaál Zsófia Eszter, Oravecz Istvánné, Szuhánszki Mónika, Taizs Emese – idén sem volt könnyű dolga, hiszen számtalan ötletesebbnél – ötletesebb jelmezből kellett kiválasztaniuk a legjobbakat. Megelevenedett a vadon, eljöttek a törpök, egzotikus állatok, focisták. Meglepetés műsorszámként pedig az Easy Dance Akrobatikus Rock&Roll Tánc- és Sportegyesület növendékei tartottak bemutatót. A bemutató után a zsűri visszavonult értékelni a gyerekek pedig birtokba vehették a táncparkettet.

A következő eredmények születtek:
Csoportos jelmezesek között:
1. Elveszett manók – 2. a.
2. Zebrák – 1. a.
3. Hupikék Törpikék – 4. b.

Egyéni jelmezesek között a gólyákat, valamint a lovagot és a Sárkányt emelték ki a zsűri tagjai.