2017.február 3-5-ig Széplaki Bianka iskolánk diákönkormányzatának elnöke, Borsod-Abaúj-Zemplén megye egyik küldötteként részt vett az Országos Diákparlamenten, Székesfehérváron.
300 diák érkezett a városba, hogy megvitassa az őket érintő legfontosabb kérdéseket. Az első napon különböző fórumokon tehettek fel kérdéseket a közneveléssel, a felsőoktatással, a digitális oktatással és a szakképzéssel kapcsolatosan.
Szombaton szekcióülésekkel folytatódott a program. A fiatalok 6 témát megjelölve, 20 szekcióban dolgoztak és készítették elő az ajánlásokat. Vasárnap délelőtt a záró plenáris ülésen 50 pontos ajánlássort szavazott meg az Országos Diákparlament, amelyen döntöttek arról is, hogy létrejön az Országos Diáktanács. A rendezvény szakmai munkája mellett a diákok az eltelt három nap alatt interaktív, játékos versenyen, különböző kulturális és közösségépítő programokon is részt vettek. Bianka feledhetetlen élményekkel tért haza.
 

 
 
Go to top