(2016. szeptember 5-23.)

Már szeptember elején elkezdtük a felkészülést az utazásra.
Természetesen megbeszéltük az utazással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, szabályokat, vállalásokat. Beszélgettünk arról, hogy hogyan illik viselkedni egy külföldi kiránduláson.
A szülőket is tájékoztattuk a legfontosabb tudnivalókról, hiszen az önrész biztosítása az ő feladatuk volt.

Az előkészítő órákon ismerkedtünk az erdélyi népzenével, felelevenítettük az Aradi vértanúkról, illetve a Kőmíves Kelemen balladájáról tanultakat. Irodalomórán még azt is megfogalmaztuk, hogy mit is várunk ettől a kirándulástól.

Az internet segítségével megnéztük, hogy mely vidékre, városokba fogunk utazni, sőt Papp Péter tanár úr röviden bemutatta útvonalunk legfőbb állomásait, beszélt a magyar lakta területek jelentőségéről is.