Október 26-án délután két órától iskolánk ebédlőjében gyűlt össze az a 16 lelkes csapat, akik a mezőkeresztesi csata 420. évfordulójának napján Mezőkeresztesről mérték össze tudásukat.
A feladatok érdekesek, sokszínűek voltak. Szerepelt benne keresztrejtvény, puzzle, képek felismerése, totó, hibás szöveg kijavítása.
Az előzetes feladat kapcsán vendégek is érkeztek három csapattal. Egy nagymama, egy nagyapa és egy szomszéd néni mesélt nekünk arról, hogy zajlott az ő gyermek illetve fiatal korukban a búcsú, a húsvéti locsolkodás és hogyan főzték a finom szilvalekvárt.

A délután jó hangulatban, gyorsan elröpült. Az alábbi eredmények születtek:
I. helyezettek: Antal Enikő 7. b ;  Domján Zsanett 8.a ; Ispán Bernadett 8.a ;  Kovács Lili Petra 8.b osztályos tanulók
II. helyezettek:  Ábrahámi Zoé  8.a ; Végh Katalin 8. a ;  Molnár Flóra 8. a ; Papp Dóra Rebeka 8. a osztályos tanulók
III. helyezettek:  Bogárdi Pálma, Holló Orsolya, Oravecz Enikő és Tóth Laura 7. b osztályos tanulók