Február 15 -én 14 órakor a Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola Angol szaktantermében a Humán munkaközösség megrendezte a hagyományos Műveltségi vetélkedőt.
A lelkes diákokból 8 csapat verbuválódott össze. Minden csapatban volt egy ötödikes, egy hatodikos, egy hetedikes és egy nyolcadikos tanuló.

A másfél órás vetélkedő alatt a csapatoknak számos területen bizonyítania kellett tudásukat: volt műveltségi totó, irodalmi műveket kellett illusztráció alapján felismerni, érdekes képrejtvényeket kellett megfejteni, rövid verset kellett írni, amiben bemutatták a csapatukat, sőt, a konyhaművészeti ismereteikről is számot adhattak; fűszereket kellett megnevezni ízlelés, és/vagy szaglás alapján.
A csapatverseny első helyezettje a Katica csapat lett. (Kovács Lili Petra 8.b, Tóth Laura 7.b, Ináncsi Boglárka 6.a, Horváth Noémi Julianna 5.a )
Az első három helyezett ajándékot kapott; díszes dobozokat, mappákat, illetve vonalzókészletet. Minden versenyző kapott egy tollat.
A versenyt az iskola alapítványa támogatta.