Az erdők megőrzése a fenntarthatóság és a klímaváltozás szempontjából is stratégiai kérdés, ezért gondoskodni kell erdeink fennmaradásáról és gyarapításáról. Ebben a témában tartottak interaktív foglalkozásokat az Északerdő ZRT. erdőpedagógusai  iskolánk 3-4. évfolyamos tanulói számára 2024. április 17-én.

Már ezzel a programmal is  hangolódtunk a jövő heti fenntarthatósági témahétre.

20240417 hangolodas01

20240417 ki a mester01

A vármegyei döntő eredményei alapján Pogány Dominik és Kerekes Luca 6.a osztályos tanulók.

2024. április 17-én ők képviselték a mezőkövesdi járást a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság és a Magyar Autóklub közlekedésbiztonsági versenyén.

A kresz elméleti versenyen azonos pontszámmal végeztek az első helyen, de jobb időeredménnyel Dominik nyerte el a különdíjat.

Az összetett versenyben Pogány Dominik 1. , Kerekes Luca 3. helyezést ért el. Így Dominik képviseli vármegyénket május 23-án a budapesti  országos döntőn.

Felkészítő pedagógus: Bartháné Kunráth Ágnes

20240417 ki a mester02

GRATULÁLUNK!

BKÁ

A „Szép magyar beszéd” versenyt minden évben megrendezzük a felső tagozatosok számára abból a célból, hogy a gyerekek figyelmét felhívjuk az értő olvasás fontosságára; beszédünk, szókincsünk választékosságára; annak a nyelvnek a tiszteletére, amely több millió magyart összeköt. S minden évben akad egy maroknyi csapat iskolánk tanulói között, akik lelkesen indulnak el ezen a megmérettetésen. Iskolánk 8.a osztályos tanulója, Okos Máté a regionális versenyt megnyerve jutott tovább a Kisújszálláson rendezett országos fordulóba, ahonnan bronz minősítés büszke tulajdonosaként térhetett haza. A háromnapos versenyre izgatottan készültünk, életre szóló tapasztalatokkal, élményekkel, tanácsokkal lettünk gazdagabbak.

Iskolai forduló eredménye:
5-6. évfolyamosok kategóriájában:
I. helyezett: Szajlai Anna Angelika (6.a)
II. helyezett: Pete Klaudia (6.a), Csorba Zétény Bogát (5.b)
III. helyezett: Domján László Dávid (5.a)

7-8. évfolyamosok kategóriájában:
I. helyezett: Okos Máté (8.a), Ecsegi Alex (8.a)
II. helyezett: Bozsik Levente (8.a)

A regionális fordulón Szajlai Anna Angelika, Ecsegi Alex és Okos Máté képviselhette iskolánkat a Miskolci SZC Mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Közgazdasági Technikumában. Erre a megmérettetésre egy-egy választott szöveggel készültünk, ezenkívül egy ismeretlen szöveg értelmezése és felolvasása is feladata volt a versenyzőknek. A regionális fordulón taroltak a keresztesi gyerekek, Szajlai Anna Angelika és Okos Máté is I. helyezett lett kategóriájukban, Ecsegi Alex a zsűri dicséretét zsebelte be.

Büszkék vagyunk Rátok!

Tóth Melinda – felkészítő pedagógus

KÉPEK

20240411 megyei kerekparos kupa

A B-A-Z Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság közös rendezésében 2024. április 11-én bonyolították a Kerékpáros Iskola Kupa vármegyei döntőjét.

A miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola adott helyszínt a két részből álló megmérettetésnek. A versenyzők egy 25 kérdésből álló kerékpáros tesztlapot oldottak meg, majd egy, a technikai felkészültségüket bizonyító ügyességi pályát kellett teljesíteniük.

A mezőkövesdi járást iskolánk 7.a osztályos tanulója, Kunder Fábián képviselte, aki a legjobb Kresz elméleti különdíj mellett az összetett 1. helyezést is megnyerte. A május 8-10. között Miskolcon megrendezésre kerülő XXXI. Kerékpáros Iskola Kupa országos döntőjén Fábián fogja képviselni vármegyénket. Gratulálunk! Felkészítő pedagógus: Bartháné Kunráth Ágnes

1. oldal / 83