2020. 05. 28. Tanulószoba 7-8.

7. évfolyam:

Írd a táblázat megfelelő oszlopába, külön-külön sorba a felsoroltakat! Az üresen maradt részeket egészítsd ki!

csalánozók, orvosi pióca, kagylók, gyötrő szúnyog, óriás cápa, közönséges denevér, nagy fakopáncs, szivacsok, rákok, fürge gyík

FAJ

OSZTÁLY

TÖRZS

8. évfolyam:

Igaz (I) vagy hamis (H)? Írd az állítások elé!

……… a) Ha az érett petesejt megtermékenyül, a menstruáció elmarad.

…….. b) Az ivarsejtek termelődése a kamaszkor után mindkét nemnél folyamatos.

…….. c) A peteérés mindenkinél 2 naponként rendszeresen ismétlődő folyamat.

…….. d) Menstruáció idején nagyobb a fertőzés veszélye, ezért körültekintőbb tisztálkodás szükséges.

…….. e) A szűk nadrág viselése egészségtelen, mert a testhez szorított herék felmelegszenek.

…….. f) A szexuálisan érett ember életkorától függetlenül – veszélytelenül élhet nemi életet.

…….. g) Csak egészséges felnőtt, felelősséget érző és vállaló ember alkalmas a nemi életre.

…….. h) A két nem eltérő nemi és ivari folyamataihoz eltérő viselkedési formák tartoznak.