Tantárgy: Német nyelv (136. Stunde)

Osztály: 7.ab

Időpont: 2020. április 16.  3. óra

Tananyag:  Übungen zum Wortschatz - Ostern

Gyerekek! Remélem, kellemesen telt a tavaszi szünet. A mai órán a húsvétról tanult szöveget fogjuk gyakorolni, rögzíteni.

• 1.Pótold a hiányzó szavakat a szövegben! Kékkel dolgozz! A füzetbe dolgozz egész órán! (óraszám, dátum, cím)

Ostern ist das Fest der ______________ Jesu Christi. Das Osterfest ist ein altes Frühlingsfest. Der Winter ist _______________. Der _______________ ist da. Die ____________ freuen sich. Die Jungen und die _____________ stehen am ___________________ früh auf. Die Jungen gehen zu den Mädchen und _______________ sie mit ___________________. Die Mädchen bieten ihnen _________________, Getränke an. Sie geben den Jungen __________________ und ______________ Eier. Ostertiere sind: das Lamm, der __________, das ___________, das Huhn.

• 2. Németül meghatározok néhány szót! Melyik szóra gondoltam? Írd le németül betűvel együtt a füzetbe! A szöveg segít!

a, Das ist ein altes Fest im Frühling.

b, Eine Jahreszeit, dann feiert man Frauentag.

c, Das ist ein Ostertier. Es hat zwei Beine und legt Eier.

d, Damit bespritzen die Jungen die Mädchen.

e, Das ist eine Süßigkeit. Man bäckt ihn.

• 3. Néhány szó betűit összekevertem. Találd ki őket! Névelővel írd le!

SERNOT,  ÜKKNE,  MMAL,  RFHNGLIÜ, WSSEARKLÖNHCSI, NHUH

• 4. Végül arra kérlek benneteket, hogy készítsetek 10 db kártyát, aminek az egyik oldalán a magyar, a másikon a német szó található. A húsvéti szóanyagból válasszatok! (Lásd előző 134. óra!)

A füzet és a szótanuló kártyák fényképét 2020. április 21- ig kérem az e-mail címemre! Kérem a határidő betartását!  Jó munkát!