6abGET1M3D

Welcome to digital learning!

• Egy kis ismétléssel kezdünk. Szókincs frissítése:
    • After school activities, days of the week, movies, musical instruments (38-43. o.)
    • Ezeket ki kell másolni a szótárfüzetbe, a héten ellenőrizni fogom.
  • A Present Simple használata:

Ezt az igeidőt használjuk szokásos, rendszeresen ismétlődő cselekvések, történések kifejezésére.

e.g.: I go to school by bus.

He always gets up early.

Képzésére a szabályt további példákkal a 39. oldalon a nyelvtani táblázatban találod.

• Hangos olvasás gyakorlás: Do you go to the cinema? oldal
  • Gyakorlás: munkafüzet 36. o. vonzatos igék, -ing vonzat a like, love, hate , enjoy igék után!

pl.: I like singing.

I hate playing the violin.

• Use Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. to put up questions or share your experiences related to the tasks you were given