Kezdeti lépések, avagy tippek online tanuláshoz:

1. tipp

A napi leckét mindig figyelmesen olvasd el, értelmezd, oldd meg a kiadott feladatokat, és ha küldök, másold a vázlatot a füzetbe!

2. tipp

A segítő videókat, játékos online feladatokat ne hagyd ki, sokat segítenek a tananyag megértésében.

3. tipp

Ha tudod, meséld el egy családtagodnak, hogy aznap mivel foglalkoztál, mi volt a téma, hogyan boldogultál, mondd fel, vagy foglald össze pár mondatban a megtanult ismereteket!

4. tipp

Ha megakadsz, vagy valamit nem értesz, jelezd a magyaros csoportban, vagy ímélben, segítek!

5. tipp

Ha tudsz, kapcsolódj be az élő online órába, melyet heti egyszer tartunk majd. Ennek időpontjáról mindig értesíteni foglak időben, ott megbeszélhetjük a felmerülő kérdéseket

6. tipp

Légy szorgalmas és figyelmes!

Ismételj! A hangok világát vizsgálgattuk a suliban, ezt a témakört fogjuk folytatni.

Olvasd el a füzetedben lévő vázlatot a magánhangzókról! Hogyan képezzük, hogyan csoportosítjuk a magánhangzókat? Milyen magánhangzótörvényeket tanultunk?

Kezdetnek egy linket küldök, amely a magánhangzókra vonatkozik. Ismerkedj a honlappal, fogjuk használni a későbbiekben is. Okostankönyvet találsz majd itt, leckeleírással, online és írásbeli feladatokkal kiegészítve. Kattints rá! Olvasd el a szöveges részt, majd oldd meg az online játékot: Milyen hangrendű?

A Feladatok közül az 1., és a 2. feladatot oldd meg a füzetedbe!

A Házi feladat feladatai közül oldd meg az 1. feladatot a füzetedbe!

Jó munkát kívánok!