A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság és a Természettár februárban ismét vetélkedőt hirdetett "Nagyítóval és távcsővel a természetért"  címmel általános iskolák 3-4. és 5-6. osztályos tanulói számára. Az első két forduló feladatlapjainak megoldása után 5-5 csapatot hívnak be a szervezők a döntő megmérettetésre, Hortobágyra.

Iskolánk két csapattal, harmadik alkalommal jelentkezett a háromfordulós természetvédelmi versenyre. Az alsó tagozatos Mocsári gólyahír csapat (Bogdán Amira, Szabó Lívia, Szabó Nóra 4. a osztályos tanulók)  68 csapat közül a 4. legjobb eredményt érte el. Mivel az első és második helyen is pontazonosság volt, a csapat sajnos nem került be a döntőbe.

Felkészítőjük Bartháné Kunráth Ágnes.

Felső tagozatos tanulóinkat a Csincse kincse elnevezésű csapatunk (Kerekes Luca, Varga Boglárka, Pogány Dominik 5.a osztályos tanulók) képviselte. A 99 versenyben lévő csapat közül a 12. helyen végeztek.

Felkészítőjük: Taizs Emese.