Iskolánk öko-munkacsoportjának felhívására az Állatvédelmi témahéten adománygyűjtést szerveztünk a Miskolci Állatsegítő Alapítványnak. Felvettük a kapcsolatot a MÁSA munkatársaival, akik elmondták, hogy telephelyükön jelenleg is több száz magára hagyott kutyáról és cicáról igyekeznek gondoskodni. Leginkább állateledellel és használt törölközőkkel, ágyneműhuzatokkal tudnánk őket támogatni. Két héten keresztül hozták a gyerekek, szülők, dolgozók a menhelyen élő állatok számára kért adományokat.

20231111 masa01

2023. november 10-én sikerült célba juttatni az összegyűjtött adományokat. Iskolánk képviseletében Pető Istvánné igazgató, Bartháné Kunráth Ágnes igazgató-helyettes, az öko-munkacsoport koordinátora és Okos Máté a DÖK elnöke vitte el iskolánk felajánlását a MÁSA telephelyére. A szállításban való közreműködésért köszönetet szeretnénk mondani Pető Istvánnak.

20231111 masa02

Hálásak vagyunk minden tanulónak, szülőnek, iskolai dolgozónak, aki valamilyen formában támogatásával hozzájárult az iskolai akcióhoz, amiből szeretnénk a későbbiekben hagyományt teremteni.

Azok az emberek, akik segítenek az elhagyott állatokon, nem ismerik a boldogtalanságot, hisz minden kis állat megmentése boldogsággal tölti el a szívüket. (Carol Bigley)

BKÁ