Az Európai Hulladékcsökkentési Hét (EWWR) minden embert arra ösztönöz, hogy ne csak a novemberi héten hajtson végre figyelemfelhívó akciókat a fenntartható erőforrásgazdálkodásról és hulladékkezelésről. Ebben az évben november 18-26. között kerül középpontba a fenntartható fogyasztás és a körforgásos gazdaság jelentősége közösségeinkben.

Ebből az alkalomból látogatott el Kováts Bence környezetvédelmi mérnök – a MiReHu Nonprofit Kft. munkatársa- iskolánk 3. és 4. évfolyamához. A foglalkozásokon szó esett mi a különbség a szemét és hulladék között, melyek azok a csomagolási hulladékok, amelyek újrahasznosításra kerülnek. A környezetvédelmi szakember azt is bemutatta, milyen eljárásokkal történik a hulladékok szelektálása telephelyükön. Az előadás közben érdekes feladatokat oldottak meg a diákok.

BKÁ

KÉPEK