Célja:

Globális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás. Ezek a veszélyek fenyegetik Földünket, ha gyorsan nem változtatunk szemléletünkön és magatartásunkon. A szemléletváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak, épp ezért fontos, hogy már iskolás korban megismerjék a téma jelentőségét és tudatában legyenek személyes érintettségüknek hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért.

Sikerkritérium:

„A fenntarthatóságra való felkészítés egész életen át tartó tanulási és szocializációs folyamat, amely tájékozott és tevékeny állampolgárokat nevel, akik kreatív, problémamegoldó gondolkodásmóddal rendelkeznek, eligazodnak a természet-és környezet, a társadalom, a jog és a gazdaság terén, és etikusan felelős elkötelezettséget vállalnak egyéni vagy közös döntéseikért, tetteikért. Ezek az intézkedések biztosítják az egészséges környezetet és a hatékony gazdaságot a jövő számára.”

Czippán Katalin – Havas Péter – Victor András

A 2021/2022-es tanév kiemelt témái

• a víz,
  • az egészségvédelem
  • és a felelős fogyasztás.

Ezek mellett a hulladék, mint állandó téma is megjelenik. Ezekben a témákban kiemelten kezeljük az egyéni, a kisközösségi és a társadalmi felelősségvállalás lehetőségeit.

Nyitóprogramok:

2022. április 22. Föld napja

Cél: Figyelemfelhívás a környezetvédelemre.

Tevékenységek:

1. Lapbook kiállítás

Az elkészült lapbookok kiállítása a faliújságon. A leadási határidő a versenykiírásban.

Időpont: 04.22.-04.29.

Felelős: osztályfőnökök, Bartháné Kunráth Ágnes

2. Gyújts egy gyertyát a Földért!- https://www.youtube.com/watch?v=5kWhPeVkiaw

Közös éneklés  a sorakozóhelyen. A dal szövegét az osztályfőnökök és Hajnal Farkas Zsófia emailben megkapta. A tanulóknak a dal refrénjét kell megtanulni. Minden osztály egy szál gyertyával érkezzen a sorakozóhelyre.

Felelős: Hajnal Farkas Zsófia + osztályfőnökök      Hangosításért felelős Bodzán László.

Időpont: 2022.04.22. 10:50

3. Ültess fát a Földnek!

Azok az osztályok ültetnek fát, akik felajánlanak facsemetét szerezni, ami lehet gyümölcsfa is az iskolakertbe. (Helyszín egyeztetés iskolavezetéssel, gyümölcsfa esetében Taizs Emesével)

Felelős: osztályfőnökök, iskolavezetés, Taizs Emese

Időpont: 2022.04.22. 13 órától

4. Foltvarrás kiállítás

Válogatás Virág Gyuláné műveiből a B. épület földszintjén.

Felelős: Bartháné Kunráth Ágnes, Pető Istvánné

Időpont: 2022.04.22.- 04.29.

Heti programok

Péntek

https://www.fenntarthatosagi.temahet.hu/ oldalon kidolgozott  tematikus óratervek és mintaprojektek adaptálása a tanítási órákon.

Osztályfőnöki órák témái: Hogyan gazdálkodjunk vízkészleteinkkel; Energiatakarékosság;  A hét folyamán a ZölDök ellenőrzi a Zöld sarkokat a tantermekben, továbbá értékeli a tavaszi dekorációkat és a tisztaságot. Az órák közötti szünetekben az iskolarádióban  dalok, versek szólnak a Földről.

PontVelem akció

5.a + 6.a Technika és tervezés Iskolakertben tavaszi munkák

Autómentes nap

Gyere gyalog, biciklivel, rollerrel