A háztartásokban keletkező hulladékok legalább egyharmada újrahasznosítható. Újrahasznosítás minden olyan tevékenység, mely a hulladékot nyersanyaggá, illetve olyan termékké alakítja át, ami csökkenti a természetes anyagok felhasználását. Az újrahasznosítás célja a Föld erőforrásainak kímélése és a természetbe kerülő hulladék mennyiségének csökkentése. Ez volt az üzenete Virág Gyuláné Erzsike interaktív foglalkozásának, aki a foltvarrást mutatta be a gyerekeknek 2022. április 26-án. A diákok megcsodálhatták a már kész termékeket. Erzsike – iskolánk nyugalmazott pedagógusa-  mesélt a foltvarrás történetéről, különböző mintákat mutatott a gyerekeknek, elmesélte egy-egy elkészített remekmű történetét.

A jelenlévő kisebb tanulók mintákat terveztek és színeztek, a nagyobbak virágformájú kitűzőt varrtak.

Foltvarrás (képek)