20240424 foldunkert012

2024. április 24-én került megrendezésre iskolánk „Földünkért-Jövőnkért” elnevezésű fenntarthatósági vetélkedőjének döntőjére.
A versenyünket a Mezőkövesdi Tankerületi Központ által működtetett (Mezőkövesdi, Mezőcsáti, Tiszaújvárosi járás) intézmények 3-4. osztályos tanulóinak hirdettük meg még ez év januárjában.
A versenyre 5 intézmény 14 csapata jelentkezett. Az első két fordulóban a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos feladatsort kellett a tanulóknak megoldani, levelezős formában. Kreatív feladatuk volt egy puzzle játék elkészítése is.
Bízunk abban, hogy sok új ismeretre tettek szert a kisdiákok.
A döntőbe 7 csapatot hívtunk meg. Sajnos az időjárás nem kedvezett a versenyzőknek, így a 7 állomást nagyrészt a tantermekben alakítottuk ki. Az állomásokon elméleti és ügyességi feladatokat kellett a diákoknak megoldaniuk, ahol külső partnereink és támogatóink is segítségünkre voltak.

A verseny eredménye:
1. Bükkábrányi Arany János Általános Iskola - Sólymok csapata
2. Bükkábrányi Arany János Általános Iskola - Környezetimádók csapata
3. Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola - Fecsegő poszáták csapata

Köszönjük a részvételt a Mezőcsáti Egressy Béni Általános Iskola és AMI Bölcs baglyok, a Mezőkövesdi Általános Iskola Bölcs baglyok és Vadvirágok, Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola Természetbúvárok csapatának.
Szeretnénk megköszönni a felkészítő pedagógusok munkáját is!

Külön köszönettel tartozunk támogatóinknak:
- Bükki Nemzeti Park Igazgatósága
- B-A-Z Vármegyei Rendőr-Főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága